MESTERKLASSER MED ASTRID NORDSTAD

Astrid+Nordstad.jpg

For mange er det en drøm å kunne leve av å være musiker, og mange av våre elever har blitt profesjonelle musikere. En slik drøm har blitt til virkelighet for mezzosopran Astrid Nordstad, som er tidligere TKK-elev og jentekorsanger, 
Astrid er utdannet operasanger fra bl a Oslo og København, og var solistpraktikant ved DNO fra 2018-2020. Lørdag 20.november holder mesterklasser for våre sangtalenter vil sangerne få undervisning av henne både individuelt og i plenum.
Vi har også vært så heldige å få med oss Christine Goedecke som akkompagnatør. Årets mesterklasse er et samarbeid med Talent Trondheim. 
Gemelli strykekvartett, Astrid Nordstad og Aura-kvartetten fra NTNU holder kammerkonsert i Rådhussalen torsdag 18.11 kl. 17:30

Dette er Talent Trondheims egen konsert, satt sammen for å vise fram de utrolige talentene, byens rike talentmiljø, og Talent Trondheims utviklingsarbeid i seg selv der lørdagsskolen er en viktig brikke.